چاپ

این نوع از تسمه های نقاله از ضخامت 0/6 میلی متر تا 10 میلی متر در صنایع مختلف از قبیل : مواد غذایی ، شوینده – دارویی و ... مورد مصرف می باشند.

از پرمصرف ترین انواع PVC می توان به PVC پشت نخ دار ، مشبک و آج دار(گریپ) اشاره کرد جنس این نوع تسمه سازگار با مواد غذایی بیشتر در دو رنگ سبز و سفید و گاهاً مشکی تولید می شود .بسته به ضخامت و شکل آج این نوع تسمه ، برای حمل مواد سنگین ، سبک و با تحمل حرارت های مختلف به کارگرفته می شود معمولابرای حمل مواد در سطوح شیب دار از دیواره هایی از جنس PVC که به پله معروف می باشند. جهت جلوگیری از ریزش مواد استفاده می شود ، فاصله و عرض پله ها نیز بستگی به نوع محصول و موادی دارد که روی تسمه حمل می شوند . همچنین این تسمه ها قابلیت نصب پروفیل یا راهنما در قسمت زیر تسمه برای ثبات و حرکت مستقیم بلت روی کانوایر و همچنین قابلیت اتصال دیواره یا راهنماهای کرکره ای و جدا کننده های مختلف بر روی خود را دارا می باشند.

تسمه های پی وی سی (PVC) و همچنین پلی آرتان(PU) به طرق مختلف مداربسته (حلقه ) می شوند که از پرکاربردترین آن ها میتوان به آپارات فینگر(زیگزاگ) ،OVERLAB (آورلب) ، چنگ (اتصال به وسیله یک پین فلزی)اشاره کرد.